• Katedra fyziky nabízí studium v oborech: matematická fyzika, experimentální jaderná a částicová fyzika, fyzika a technika termojaderné fúze a fyzikální technika.
  • V rámci matematické fyziky jedna z nejúspěšnějších skupin se zabývá i náhodnými kvantovými procházkami.
  • Katedra fyziky se také účastní velkých mezinárodních experimentů jako jsou ATLAS, ALICE a Aegis v CERN nebo STAR v BNL.
  • Na katedře působí odborníci a studenti, kteří se zabývají i teoretickou částicovou a jadernou fyzikou.
  • Jedním z významných pracovišť je i tokamak Golem, na kterém se studuje fyzika plazmatu.

60 let CERN

Zveřejněno: pátek 22. srpen 2014 Napsal Michal Křelina

logo 60 smallVýbor pro spolupráci ČR s CERN spolu s Akademií věd České republiky, Českým vysokým učením technickým v Praze a Univerzitou Karlovou v Praze

vás srdečně zvou na interaktivní výstavu 60 let CERN

 

 Přijďte se projít vizualizací tunelu největšího urychlovače na světě, vyzkoušet si interaktivní simulaci srážek protonů, spatřit v mlžné komoře kosmické záření a prohlédnout si artefakty a informační panely přibližující historii i současnost Evropské organizace pro jaderný výzkum – CERN. Výstava vám umožní nahlédnout do tajemného světa částic, seznámit se s nejvýznamnějšími objevy a dozvědět se, jak se na těchto úspěších podílejí čeští vědci.

Výstava se koná v budově Akademie věd ČR, Národní 3, Praha 1 od úterý 2. 9. do čtvrtka 12. 10. 2014 a je otevřena v pracovní dny od 10:00 do 18:00 hodin. Školám a organizovaným skupinám nabízíme po předchozí rezervaci odborný výklad, rezervace provádějte na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Vstup je zdarma.

Pozvánka [pdf]