• Katedra fyziky nabízí studium v oborech: matematická fyzika, experimentální jaderná a částicová fyzika, fyzika a technika termojaderné fúze a fyzikální technika.
  • V rámci matematické fyziky jedna z nejúspěšnějších skupin se zabývá i náhodnými kvantovými procházkami.
  • Katedra fyziky se také účastní velkých mezinárodních experimentů jako jsou ATLAS, ALICE a Aegis v CERN nebo STAR v BNL.
  • Na katedře působí odborníci a studenti, kteří se zabývají i teoretickou částicovou a jadernou fyzikou.
  • Jedním z významných pracovišť je i tokamak Golem, na kterém se studuje fyzika plazmatu.

Hands on CERN

Zveřejněno: pondělí 8. říjen 2018 Napsal Miroslav Myška
Dne 12.10.2018 proběhne akce Hands on CERN, kde budou mít studenti FJFI možnost obeznámit se s fyzikou která se studuje na urychlovači LHC v CERN formou přednášek a cvičení. Přednášky na danou tématiku uvedou studenty do tajů částicové fyziky a fungování dnešních moderních experimentů. Cvičení, které budou následovat po přednáškách, umožní studentům přímo vyzkoušet, co obnáší práce částicového fyzika v CERN. Zhruba 14 studentů bude na základě jejich aktivity během cvičení a jednostránkové eseje kde projeví svůj zájem o částicovou fyziku, vybráno na exkurzi do CERN, která proběhne ve dnech 18.-21.11.2018.
 
Z důvodu limitovanej kapacity na cvičeních se zaregistrujte nejpozději do 10.10.2018 na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Odevzdání eseje je nutnou podmínkou pro exkurzi do CERN. Eseje zasílejte nejpozději do 11.10.2018 na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .
 
Více informací najdete na: https://handsoncern.cz